Viens no daudzajiem Latvijas veiksmes stāstiem ir LU Latvijas Mikroorganismu kultūru kolekcijas izveide. Šī kolekcija 1997. gadā ieguva starptautiskas deponējošas iestādes statusu. Tas deva iespēju ērti izmantot patentēšanas iespējas mūsu pašu valstī. Protams šo brīdi Bioefekts ļoti gaidīja. Esam patentējuši daudzas mikroorganismu kultūras un preparātu ieguves veidus.

( kopskaitā 8) Mūsu speciālistu veikums ir paliekošs. Par to liecina starptautiskais seminārs “Budapeštas līgums un biotehnoloģisko izgudrojumu aizsardzība. Par semināra norises vietu tika izraudzīta Rīga. Tas notika 2000.gadā.

Galvenā nozīme šiem patentiem –aizsargāt no ārvalstu preparātiem un spodrināt Latvijas tēlu. Vairums „Bioefekta” vajadzībām izmantoto mikroorganismu kultūru glabājas šajā kolekcijā.

Kultūras tiek saglabātas pēc labākām pasaulē atzītām metodēm Šāda starptautiski atzīta un novērtēta kolekcija nav pat mūsu daudz izslavētā Igaunijā, nav arī Lietuvā. Tā ir vienīgā starptautiskā deponējošā iestāde Baltijas valstīs un Skandināvijā.  Tādas Eiropā ir skaitā 26. Latvijas Mikroorganismu kolekcijas darbinieki 2005. gadā rīkoja Eiropas līmeņa saietu šīm starptautiski atzītām 26 Eiropas kolekcijām .Tātad joprojām mikrobioloģija mūsu valstī iet koposolī ar Eiropas speciālistiem.

Būtisks mūsu izveidotais preparāts ir BIOKOMPOSTĒTĀJS. Ar tā palīdzību samazinās slimību izplatība dārzos. Mikroorganismi augu , virtuves  atliekas, nezāles ,to sēklas sadala augiem izmantojamā formā. Par tā iedarbību var katrs mazdārznieka īpašnieks pārliecināties. Un atkal veiksmes stāsts ar Z/S “Strēlnieki” saimnieku zemnieku Jāni Bierandu, kurš 5 ha lielā platībā bija noklātas ar zāģu skaidām un 2 x – pirms un pēc Jāņiem apstrādātas ar biokompostētāja šķidro formu un rudenī zāģu skaidas jau bija sadalījušās un šo lauku varēja izmantot dzērveņu stādīšanai.  Protams tā ir inženieru veiksme– laba ūdens laistīšanas sistēma un vienmērīgs slāņa biezums – 15 cm. Tātad arī gaisa piekļūšana nodrošināta. Tā ir sadarbības veiksme.

Laba sadarbība bijusi ar A/S “Silava” līdzstrādnieku Mārtiņu Bičevski par skujkoku inficēšanās iespēju novēršanu .Runa ir par patogēno sēni –Heterobasidion annosum Šī sēne, atrodoties augsnē ,bojā skujeņu sakņu sistēmu, iekļūst audos un pēc 10 augšanas gadiem koks nokalst. Izdalījām interesantas trihodermas kultūras, kas savu aktivitāti nezaudē arī zemā 4-5 0 temperatūrā un palīdz problēmu risināt.

Veiksmes stāsts ir arī par izaudzētās ražas saglabāšanu– burkānu, kartupeļu, dāliju gumu ražu izdotas saglabāt, ja to rudenī apkaisa ar nelielu sausā preparāta trihodermīna devu. Pūšanas process tiek lokalizēts.