Vienā saujā augsnes ir vairāk mikroorganismu, nekā cilvēku uz Zemes

Dabiskā augsne ir mikroorganismu pilna, tie ietekmē visu dzīvo un ar augiem saistīto. Augsne, kas bagātināta ar labvēlīgajiem mikroorganismiem, spēj sevi uzturēt veselīgu un bagātīgu. Nav noslēpums, ka augi nereti no zemes paņem vairāk, nekā tā pati spēj atjaunot, tāpēc mums tai jāpalīdz, bagātinot ar bioloģiskiem augu aizsardzības līdzekļiem un nepieciešamajiem mikroorganismiem.

Augsnes baktērija

Bacillus thuringiensis sporu veidošanās laikā izdala savienojumus, kas ierobežo augam kaitējošu organismu attīstību.

Atklāj vairāk

Augsnes baktērija

Bacillus subtilis piemīt spēja veidot bioplēvi ap auga saknēm, kas pasargā no patogēnu iekļūšanas. Pārveido fosfora savienojumus augam pieejamā formā, uzlabo slāpekļa fiksāciju, sintezē vielas, kas stimulē augu augšanu un paaugstina rezistenci.

Atklāj vairāk

Augsnes baktērija

Rhizobium ģints baktērijas veido simbiotiskas attiecības ar tauriņziežu dzimtas augiem un, fiksējot gaisā esošo slāpekli, pārveido to augam uzņemamā formā. Noteiktas gumiņbaktērijas (Rhizobium) saistās ar atbilstošiem augiem, veidojot uz to saknēm gumiņus.

Atklāj vairāk

Sēne

Trichoderma ģints sēnes uzlabo augu augšanu, augam veidojas spēcīgākas saknes. Stimulē augu rezistenci pret infekcijām un citiem nelabvēlīgiem vides faktoriem.

Atklāj vairāk

Augsnes baktērija

Polyangium cellulosum spēj pārstrādāt nešķīstošus organiskos savienojumus, lielmolekulāras vielas, celulozi. To izdalītās vielas ietekmē kaitīgo mikroorganismu vairošanos.

Atklāj vairāk

Augsnes baktērija

S. cellulosae un S. griseoviridis producētās vielas nomāc patogēno mikroorganismu augšanu un vairošanos. To izdalītās sintezētās vielas stimulē augu augšanu.

Atklāj vairāk

Augsnes baktērija

Pseudomonas putida ir augsnē brīvi dzīvojošas baktērijas, kas veido mutuālas attiecības ar augu saknēm. Izdalītās vielas stimulē augu augšanu un uzlabo izturību pret patogēniem.

Atklāj vairāk

Augsnes baktērija

Azotobacter chroococcum ir augsnē brīvi dzīvojošas atmosfēras slāpekli saistošas baktērijas. Sintezē augu attīstībai nepieciešamas vielas.

Atklāj vairāk